Materiály obrúčiek

Všetky svadobné obrúčky vyrábame zo 14-karátového zlata (585/1000) a na želanie aj z 18-karátového zlata (750/1000). 18-karátové zlato je mäkšie ako 14-karátové, obrúčka vyrobená z 18-karátového zlata ľahšie podlieha deformáciám a poškodeniam pri nárazoch a používa sa najmä na výrobu obrúčiek pre ľudí alergických na prvok nikel.

Povrch pieskovaného zlata je zdrsnený pieskovaním. Keďže takýto povrch je drsnejší, môže sa stálym nosením zošúchať. Ak obsahuje Vami vybraný vzor pieskované zlato a neprajete si ho, nie je problém to zmeniť. Ak už máte obrúčky z pieskovaného zlata a časom sa Vám povrch zošúchal, vieme takýto povrch obnoviť.

Povrch pieskovaného zlata je zdrsnený pieskovaním. Keďže takýto povrch je drsnejší, môže sa stálym nosením zošúchať. Ak obsahuje Vami vybraný vzor pieskované zlato a neprajete si ho, nie je problém to zmeniť. Ak už máte obrúčky z pieskovaného zlata a časom sa Vám povrch zošúchal, vieme takýto povrch obnoviť.

Na želanie Vám osadíme namiesto zirkónov diamanty. Ponúkame ⌀ 1,5 mm za 24,- €/ks a ⌀ 2 mm za 40,-/ks, kvalita SI,SI1, farba G-H, výbrus briliant. Ku každému briliantu dodávame certifikát pravosti.

Na výrobu obrúčiek používame zlaté plechy slovenskej výroby.

Punc vydáva Slovenský puncový úrad – www.puncovyurad.sk a musí byť ním označený každý šperk z drahých kovov predávaný na území SR. Každá obrúčka samozrejme obsahuje puncové značky.

Nemusíte mať obavy. Ani jeden slovenský výrobca zlata by si nedovolil oklamať zákazníka. Pravosť zlata osvedčuje Puncový úrad, ktorý rovnako osvedčuje či rýdzosť a zloženie klenotníckych zliatin zodpovedá platným normám. Každá obrúčka označená puncom udeleným Puncovým úradom tieto podmienky spĺňa.

Áno, biele zlato je povrchovo upravené rodiovaním, vďaka čomu má krajší vzhľad a odlesk.

Svadobné obrúčky si môžete osobne prevziať v našej predajni Zlatníctvo Stacho, Očkov 74, okres Nové mesto nad Váhom – zobraziť na mape.

Výroba obrúčiek

Šírka obrúčky sa čiastočne zmeniť dá – vždy záleží na profile obrúčky a počte a spôsobe osadenia kamienkov. Vždy je potrebné sa informovať, napr. cez kontaktný formulár, na konkrétny typ obrúčky a možnosti zmeny šírky. Výslednú cenu Vám však v takomto prípade nevieme presne odhadnúť – ak mala pôvodná obrúčka 5mm a mala mať hmotnosť 6 gramov a žiadate šírku 6mm, výsledok bude cca. o 20% viac zlata = o 20% vyššia cena.

Pri niektorých vzoroch obrúčiek je možnosť zmeny okraja (hranatý, pologuľatý, guľatý). Informáciu, či je možné zmeniť okraj a koľko presne Vám poskytneme individuálne.

Áno, do vnútra prstienkov gravírujeme mená aj dátumy svadby. V obrúčkach je dosť priestoru aj na dlhšie mená /kratší citát, interné prezývky/. V prípade požiadavky vieme vygravírovať akýkoľvek text dovnútra. Cena za 1 gravír (napr. meno) do 1 obrúčky je 3,00 €. Pri gravírovaní mena aj dátumu svadby sa teda účtuje 6,00 €/obrúčka.

Áno, pri niektorých typoch obrúčiek je to možné. Pre informáciu, či je to možné, nás kontaktujte.

Áno, je možnosť výberu zo žltého, bieleho a červeného zlata a ich kombinácie. Pre informáciu, či je technicky možné požadovanú farebnú kombináciu vyrobiť, nás kontaktujte.

Zašlite nám fotografiu na email a naši zlatníci sa k tomu vyjadria. Niekedy nastávajú prípady, kedy takéto obrúčky sa vyrobiť nedajú.

Brilianty sa osádzajú do obrúčiek ináč ako bežné kamienky – preto je potrebné, aby obrúčka mala aspoň 2,2 mm šírku.

Kamienky osadené v našich obrúčkach sú veľmi pevné. Ak by sa však stal prípad, že by kamienok napr. pri mechanickom náraze vypadol, zašlite nám obrúčku a my Vám vypadnutý kamienok bezplatne osadíme.

Pieskovaný povrch obrúčiek je vďaka svojej drsnosti viac namáhaný. Pri mechanickej práci sa môže pieskovaný povrch časom vyšúchať. Takýto povrch Vám obnovíme.

Predaj obrúčiek

Nakoľko nie je technicky možné vyrobiť obrúčku s hmotnosťou úplne presne na stotinu gramu podľa objednávky, vyhradzujeme si právo tolerancie +/- 1 gram. Keďže platíte cenu za hmotnosť konečného výrobku, nemusíte sa obávať, že by ste boli o čokoľvek ukrátení.

Podarilo sa nám znížiť výslednú cenu na čo najnižšiu úroveň. Nemusíte platiť zbytočných sprostredkovateľov a ich náklady – žiadne prenájmy, žiadne medzičlánky – priamo od zlatníka na Váš prst za najlepšiu cenu na Slovensku.

V cene obrúčiek je materiál, práca, puncovanie a všetko, čo k tomu patrí. Žiadne skryté poplatky.

Do dnešného dňa sme nenašli lepšiu cenu za 14-karátové svadobné obrúčky  ako  83 €/g, v akejkoľvek kombinácii Vami požadovaného zlata. Poznáte niekoho, kto Vám dá lepšiu cenu?

Vyrábame svadobné obrúčky pre 4 vlastných predajní a viac ako 40 zlatníctiev po celom Slovensku už viac ako 20 rokov. Naše svadobné obrúčky dodávame aj na trhy v Českej republike, Maďarsku, Rakúsku a Poľsku.

Nie, nemôžu. V zmysle ustanovenia § 12 zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z. z.) máte právo od takto uzavretej zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 14 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, pričom je nevyhnutné, aby bol v uvedenej lehote Váš list o odstúpení od zmluvy doručený predávajúcemu. Svadobné obrúčky sú tovar, ktorý bol zhotovený podľa požiadaviek spotrebiteľa (veľkosť prstov, farebná kombinácia, gravír vo vnútri) a preto táto možnosť kupujúcemu zo zákona daná nie je.

Napriek tomu, že sa snažíme dodať objednané obrúčky čo najskôr, v čase najväčších objednávok (máj – august) určujeme dodaciu dobu aj podľa dátumu svadby. Svadobné obrúčky je potrebné objednať čo najskôr, pretože okrem samotného času výroby obrúčiek je potrebné počítať s ďalšími krokmi – osádzanie kamienkov, puncovanie, doprava. V prípade súrnosti sme schopní obrúčky dodať čo najskôr.

Na svadobné obrúčky poskytujeme zákonnú záruku 24 mesiacov. Napriek našej maximálnej snahe vyrobiť obrúčky presne podľa objednávky a spokojnosti zákazníka sa pri veľkom nápore objednávok môže vyskytnúť drobná vada (napr. chýbajúci gravír). Reklamované obrúčky nám zašlite na našu adresu s popisom závady a táto závada bude čo najskôr odstránená k spokojnosti zákazníka.

Samozrejme. Zlato vykupujeme za cenu 30 €/g 14-karátového zlata. Pri odlišnej rýdzosti sa cena prepočítava percentom obsahu zlata. Hodnota zlata nemusí byť presne v cene obrúčiek, pri vyššej cene vykúpeného zlata Vám doplatíme rozdiel, pri nižšej cene zase doplatíte rozdiel Vy nám. Pri skúške vykúpeného zlata dochádza k jeho znehodnoteniu (napr. prsteň je prestrihnutý), ak zistíme, že poskytnuté zlato nie je vhodné na výkup (napr. je to iba hrubo pozlátené), takéto zlato Vám vrátime. Za poškodenie však neberieme zodpovednosť.

Nie. Vykúpené zlato vymieňame za valcované zlaté plechy.

Pri objednávke vyžadujeme zálohu 100 €. Platí sa na č. účtu SK40 0900 0000 0002 7406 7448. Pri platbe použite variabilný symbol, ktorý obdržíte v potvrdení objednávky. Pre istotu do poznámky vložte svoje priezviská (najlepšie obe – stáva sa, že obrúčky objednáva budúca manželka a zálohu platí budúci manžel – obaja so zatiaľ odlišnými priezviskami).

Ak sme na obrúčkach ešte nezačali pracovať, tak Vám zálohu v plnej výške vrátime.